Online Kriptografi Eğitimleri

Online Kriptografi Eğitimleri

Hem yazılım geliştiriciler hem de güvenlik uzmanları için kriptoloji konusuna hakim olmak oldukça önemlidir. Bu alanda yararlanabileceğiniz online eğitimleri Ayşe B. Gündüz sizler için listelemiş bulunmakta.

Coursera

 

coursera

– Cryptography I Eğitimi:
https://class.coursera.org/crypto-010

Stanford  Üniversitesinden Dan Boneh tarafından verilen eğitim 2 aşamalı olarak sunulmakta olup, bu 101 niteliğinde olan ilk eğitimdir. Eğitim videoları, slaytlarına ek olarak ödev materyallerine de ücretsiz olarak ulaşıp bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

– Cryptography II Eğitimi:
https://www.coursera.org/course/crypto2

İlk eğitimin devamı niteliğinde olan bu eğitim dijital imzalar ve onların uygulamaları ile başlayıp, elliptic curve ile son bulacaktır. Eğitim materyalleri ve eğitim ücretsizdir.

– Cryptography Eğitimi:
https://www.coursera.org/course/cryptography Maryland

Üniversitenden Jonathan Kartz tarafından verilen eğitim sertifika alabilme imkanı sunuyor. 2 ay süren eğitim Kriptografiye genel bir bakış ile başlayıp, simetrik ve asimetrik kriptografi algoritmala

 

Pluralsight

pluralsight

Cryptography Fundamentals for Java and .NET Developers:
http://pluralsight.com/training/courses/TableOfContents?courseName=cryptography-fundamentals-java-dotnet-developers

Michael Perry tarafından verilen eğitim Kriptografiye genel bir giriş eğitimi verdikten sonra .Net ve Java kullanıcıları için oldukça kapsamlı bir eğitim veriyor.

Introduction to Cryptography in .Net:
http://pluralsight.com/training/Courses/TableOfContents/cryptography-introduction-dotnet

Robert Bodeigheimer tarafından verilen eğitim Simetrik ve Asimetrik Algoritmalar ve Hash fonksiyonlarından giriş seviyesinde bahsettikten sonra Kriptografiyi kullanan .Net sınıflarını gözden geçiriyor; ASP.Net’in Kriptografiyi nasıl kullandığı ve web.config dosyasını nasıl koruduğu üzerinde duruyor.

SSCP: Cryptography And Networks and Communication :
http://pluralsight.com/training/Courses/TableOfContents/sscp-cryptography

Tony Northrup tarafından verilen eğitim kriptografinin önemi, konsepti ve içeriği üzerinden başlangıç eğitimi vermesinin yanı sıra daha çok network ve iletişim üzerinden sistem güvenliği üzerine eğitim veriyor.